Sprawdzian z lektury kajtkowe przygody z odpowiedziami
Maria Kownacka (1894-1982) ponad sześćdziesiąt lat swojej pracy twórczej poświęciła dzieciom i młodzieży.. W czasie zimy Kajtek mieszkał w: a) stodole b) oborze c) gnieździe d) kurniku.. Podkreśl właściwe odpowiedzi.. Sprawdź ile pamiętasz z tej niesamowitej książki a ile wiadomości Ci umknęło.. 1.Sprawdziany ze znajomości lektur klas I - III "KAJTKOWE PRZYGODY" Podkreśl właściwą odpowiedź.. Kajtek to: a) lis b) bocian c) chłopiec d) bałwan.. Gniazdo, z którego wypadł Kajtek było umieszczone na: - dachu - topoli - sośnie 2.. Bukiet to: - kundel - wróbel - koń 3. a) związali mu dziób b) nakarmili go chlebem z pieprzem c) zamknęli .Kajtkowe przygody.. Opisz najciekawszą przygodę z lektury Chłopcy z placu broni .. odpowiedzieć na Twoje zadanie.. Zamieszkał więc w gospodarstwie Orczyków, którzy się nim zajęli.. Badyle, które suszyli gospodarze to: a. konopie b. len c. zboże 9.. Rozwiąż test.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorce, genezę utworu, charakterystykę postaci, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Leżały jej takżeQuiz stworzony na podstawie księżki Justyny Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".. Tylko jedna z nich jest poprawna.. Zabawa murowana !Sprawdzian z lektury "Przygody Tomka Sawyera" Sprawdzian ten jest bardzo prosty..

Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.

Wybierz ją i zaznacz w odpowiedniej kratce, na przykład gdy wybrałeś odpowiedź „A": A.. Inne tryby testu.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Dlaczego nie odleciał z innymi bocianami?. Skomentuj.. Bociek z powodu złamanego skrzydła nie mógł odlecieć z rodziną do ciepłych krajów i dlatego zamieszkał w gospodarstwie państwa Orczyków, którzy się nim zaopiekowali.Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Chłopcy z Placu BroniOpis wyglądu Kajtka z Kajtkowe Przygody.. Na stronie zamieszczono zdjęcia i materiały własne oraz ilustracje, ćwiczenia i inne materiały pobrane z Google.. Autorką książki jest Maria Kownacka.. Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj .Plik Testy z odpowiedziami z lektury Przygody Tomka Sawyera.doc na koncie użytkownika poczta.anka • folder Przygody Tomka Sawyera • Data dodania: 16 kwi 2011Kajtkowe przygody • klasa 3 • pliki użytkownika ewapoz przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Scenariusz bocian Kajtek.doc, [060315] Dorota Alicja Dudek Jesie w wiejskim gospoda.docPoznacie przygody Kajtka, bohatera książki "Kajtkowe przygody" NACOBEZU: - podajesz tytuły książek napisanych przez M. Kownacką, - opowiadasz przygody Kajtka..

3.Rozwiąż kołówkę.Kajtkowe przygody.

Jaseq11 3 lata temu.. Onomatopeje, czyli wyrazy dźwiękonaśladowcze Quiz wiedzy o szkolnych lekturach.. Gatunek: komedia.. a - zrobił to za niego Jim b - obiecał poprawę c .Test ze znajomosci lektury "Ania z Zielonego Wzgórza" Proszę o odpowiedzi do tego testu z góry thx ^^ Ania z Zielonego Wzgórza - test ze znajomości lektury 1.. Przysmaki Kajtka - Wiedza przyrodnicza; Wywiad - Odpowiadamy na pytania dziennikarza // odp.. Kajtek z bajki "Kajtkowe przygody" to: kruk; chłopiec; bocian; Sprawdź się w poniższych tematach: Lektury szkolne - quiz.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Odpowiedz.. Czy przeczytałeś wszystkie?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test z lektury szkolnej Przygody Tomka Sawyera - test znajomości lektury .. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Kajtkowe przygody Marii Kownackiej znajdziecie na .Ćwiczenia dla dzieci na motywach lektur dla klas 1-4.. Zawiera 14 pytań.. Jezu co z a debil to robił?pytania są złe tak samo jak odpowiedzi .-.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Teksty oparte na cyklu Tropiciele klasa 3 wydawnictwa ..

Kajtkowe przygody - test DRAFT.

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. :D Odpowiecie?,, Przygody Tomka Sawyera ,, Marka Twaina 1.Dlaczego ciocia Polcia zorientowała się , że Tomek był na wagarach ?. Kajtkowe przygody - test DRAFT.. a - Sid zwrócił uwagę na czarną nitkę b - miał zmoczone ubranie c - ciocia rozmawiała z nauczycielem 2.W jaki sposób spryciarz uniknął malowania parkanu ?. 0 głosów.. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.. 20 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zawiera 32 pytań.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jak Antek i Kacperek postanowili oduczyć Kajtka zaczepiania dzieci idących do szkoły?. Wydarzenia rozgrywają się w ciągu: A. kilku miesięcy C. około pięciu lat B. dwóch lat D .Znajomość lektury ,, Przygody Tomka Sawyera ".. Będę bardzo wdzięczny.. Jedna prawidłowa odpowiedź to 5 punktów.Test z lektury pt. „Przygody Tomka Sawyera".. miał nadpęknięte skrzydło.Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »KAJTKOWE PRZYGODY LEKTURA KLASY III..

Sprawdzian znajomości lektury "Przygody Tomka Sawyera" autorstwa Marka Twaina.

Pytania zawarte w teście.Sprawdzian z Tomka Sawyera dla was !. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Z lektury "Kajtkowe przygody" poznajemy: prace rolnika, zasady ruchu drogowego, życie w polu w różnych porach roku, narzędzia i maszyny rolnicze, tabliczkę mnożenia, życie ludzi w mieście, zwierzęta żyjące w polach, zależności pokarmowe, gwiazdozbiory.. Kapustę kiszono : a. w słoikach b. w beczce c. w wiadrach 10.Czy znasz dobrze ,, Kajtkowe przygody"?. Quizy sprawdzające znajomość lektur, ćwiczenia językowe, ortograficzne, matematyczne, przyrodnicze nawiązujące do treści przeczytanych tekstów literackich.Zobacz quiz: "Przygody Tomka Sawyera".. Połącz strzałkami imiona z postaciami: bocian wrona lis koń kot Wronisława Fredzio Kita Kajtek Mruczek Kasztan 8. pytanie 1 z 10.. Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy.. Akcja powieści „Ania z Zielonego Wzgórza" toczy się: A. w Anglii C. w Kanadzie B. w Szkocji D. w Stanach Zjednoczonych 2.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Kajtkowe przygody - streszczenie utworu Marii Kownackiej.. Udostępnij.. W czasie wykopków, gdy Kajtek bronił Wawrzusia, bronił go przed: - ptakami - psem - myszą 4.„Kajtkowe przygody" to opowieść o bocianie, który złamał skrzydło i nie mógł odlecieć na zimę.. Quiz nadesłany przez Filipa Chłopickiego z Mamą na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".Lista pytań z lektury Chłopcy z Placu Broni.. Quiz wiedzy o lekturze "Lalka" Bolesława Prusa..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt