Rzeczpospolita w xvii wieku sprawdzian odpowiedzi
Sąsiedzi Rzeczypospolitej w XVII i w pierwszej połowie XVIII wieku 3.. WOJNY POLSKO-TURECKIE 1620-1621 I 1672-1699.. Rozdział 5.. Urzędnikiem odpowiedzialnym za politykę zagraniczną w Polsce był (0-1 p.). Wojny polsko-szwedzkie 2.. Test: polityka zagraniczna Rzeczpospolitej w I poł XVII wieku Zygmunt III Waza a tron szwedzki, ekspansja na wschodzie, wojny z Turcją.. 7. wojny z Rosją, Szwecją i Turcją.. Rosja - od „wielkiej smuty" do europeizacji w czasach Piotra I.. W XVII w. Rzeczpospolita Obojga Narodów musiała także zmierzyć się z imperium osmańskim.Plik rzeczpospolita w xvii wieku sprawdzian.pdf na koncie użytkownika fuguzhiqu • Data dodania: 18 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Inflanty przył ączone jeszcze w XVI wieku oraz, co wa żniejsze, zrzekła si ę lenna pruskiego.. Wymień ziemie, które zdobyła Szwecja w wyniku wojen toczonych z Rzeczpospolitą w XVII wieku.. Materiały do każdego rozdziału umieszczam na kolejnych podstronach.Sprawdziany, testy, kartkówki, odpowiedzi, prace domowe, wypracowania, lektury,Historia OPERON Sprawdzian Rzeczpospolita Złotego Wieku - XVI wiek Klasa 2 • pliki użytkownika Sprawdzian-Test-Odpowiedzi-Chomikuj przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Historia OPERON Sprawdzian Rzeczpospolita Złotego Wieku - XVI wiek Klasa 2.pdfRzeczypospolitej w XVII wieku.pdf na koncie uzytkownika piotr0800 folder Historia Data dodania: 22 cze 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne ..

Rzeczpospolita w połowie XVII wieku.

Jeśli zaznaczysz za dużo lub za mało odpowiedzi do jednego pytania nie otrzymasz punktu/punktów.plik: test-wojny-i-kryzys-rzeczypospolitej-w-xvii-wieku-grupa-a-klucz-odpowiedzi.doc (application/msword) Zrozumiec przeszlosc ZRKoniecpolski zmuszal nieprzyjaciol do podejmowania walk w terenach odpowiednich dla Polakow, unikal bitew, odcinal zaopatrzenie i probowal blokowac miasta.w pierwszej połowie XVII w.. Kultura XVII-wiecznej Europy: - barocco - perła o nieregularnym kształcie - czas trwania epoki: ok. 1590 do ok. 1740 rokuTest z XVII wieku dla gimnazjum.. Pozwoliło to ksi ążętom pruskim w XVIII wieku na przekształcenie Prus w królestwo, które w krótki czasie stanie si ę pot ęgą militarn ą i ostatecznie doprowadzi do rozbiorów Rzeczypospolitej.. Wymiar pańszczyzny zaczął wzrastać do 5 i więcej dni w tygodniu.. A .Test a II Rzeczpospolita Test podsumowujący rozdział II 1.. Trzy wyrażenia podano dodatkowo.. Wojny polsko-rosyjskie 3.. Zawiera 11 pytań.. Zaznacz prawidłową odpowiedź.. Czasowniki napisz w odpowiedniej formie.. Wojny polsko-tureckie 4.. Rozdział 4.. Oświecenie w Europie i w Polsce.. test > Wojny i kryzys Rzeczypospolitej w XVII wieku.. Zrozumieć przeszłość cz.2 Rozdział IV / Wojny i kryzys Rzeczypospolitej w XVII wieku..

Świat i Rzeczpospolita w końcu XVIII wieku.

W zadaniach od 1. do 8. znajdują się cztery odpowiedzi: A, B, C, D .Polską odpowiedzią było tworzenie spółek parcelacyjnych, które pokazały siłę polskiego chłopa.. WOJNY Z ROSJ Ą W XVII w.. Brakowało rąk do pracy.. W latach 1587-1668 w Rzeczpospolitej Obojga Narodów rządzili władcy z dynastii Wazów.. - działania wojenne oraz towarzyszące im choroby i głód spowodowały śmierć prawie 1/3 ludności polsko-litewskiej.. 6. powstanie kozackie.. Dało to początek zmaganiom między tymi dwoma państwami.Sprawdzian do rozdziału VI.. Materiały powiązane z testem: Test: Wojny Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku Wojny Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku.. W którym roku wybuchło największe w dziejach Rzeczpospolitej powstanie kozackie: 1655śladami przeszłości 2 sprawdzian rzeczpospolita w xvi wieku.. Polska: 5. panowanie Wazów w Polsce.. Zwycięstwo kontrreformacji i kultura barokowo-sarmacka w Rzeczpospolitej 7.HistoriaMam nadzieję, że w miare prosty test obejmujący lata Rzeczpospolitej złotego wieku.. podstawowa, .. biologia klasa 5 sprawdziany, sprawdzian z przyrody klasa 6, sprawdziany .Sprawdziany, testy, kartkówki, odpowiedzi, prace domowe, wypracowania, lektury, O samoorganizacji Polaków w Poznańskiem w wieku XIX, „Mówią Wieki", 12/2008, s. 22-27.1.. Pytanie 1 /30.. [x] powstrzymanie przez Rzeczpospolitą ataków kozackich na Turcję, a także odparcie najazdów Tatarów na Polskę przez siły tureckiec) wojny Rzeczpospolitej w XVII w..

Prawidłowa może być jedna, dwie lub trzy odpowiedzi.

Rozdział 6.. Która kolejność ich panowania jest prawdziwa: .. Klasówka - pomagamy w .Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Kosztem Rzeczpospolitej: wzrost znaczenia Brandenburgii w XVII wieku - od pokoju westfalskiego do Królestwa Pruskiego.. Ogromne były także zniszczenia.. ZADANIE 5 Podaj te nazwy, spośród niżej podanych, które odnoszą się do Aten i Sparty w V w .układ w Buczaczu druga bitwa pod Chocimiem bitwa pod Wiedniem powstanie Ligi Świętej 7.. Wskaż błędną odpowiedź: W skład Ligi Świętej wchodzą: Rzeczpospolita Wenecja Papiestwo Francja Austria 8.. Za każdą prawidłową odpowiedź przyznawany jest jeden punkt.. Wojny polsko-kozackie (powstanie Chmielnickiego) Wojny polsko-szwedzkie rozpoczęły się już w 1600 roku, gdy Zygmunt III Waza (król Polski) został odsunięty od tronu szwedzkiego.. Przerwij test.. Europa Zachodnia w XVII wieku i w pierwszej połowie wieku XVIII 2.. „W Rzeczypospolitej szlacheckiej w XVI-XVII wieku" - karta odpowiedzi, plik: sprawdzian-do-rozdzialu-vi-w-rzeczypospolitej-szlacheckiej-w-xvi-xvii-wieku-karta-odpowiedzi.rtf (text/rtf) My i historiaB.. Na podstawie: P. Matusik, Strategia przetrwania.. czy mozecie go rozwiązać jak najszybciej 1.. Rzeczpospolita w pierwszej połowie XVII w., Rzeczpospolita w drugiej połowie XVII w., plany bitew ; Plansza edukacyjna.W 1686 r., w obliczu wojny z Turcją, Rzeczpospolita uznała te warunki za ostateczne i potwierdziła je w traktacie pokojowym podpisanym w Moskwie..

Konflikty Rzeczpospolitej w XVII wieku 4.

Pierwsze obrady sejmu walnego złożonego z trzech stanów sejmujących odbyły się w (0-1 p.). Np.Uzupełnij zdania wyrażeniami z tabelki..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt