Sprawdzian z antyku liceum odpowiedzi
10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Za początek antyku (inaczej starożytności) przyjmuje się przełom wieków IX i VIII p.n.e., za koniec - okres pomiędzy IV a VI wiekiem n.e., najczęściej rok 476, czyli datę upadku cesarstwa Zachodniorzymskiego.Sprawdzian z antyku i Biblii.. dajcie jakiś link gdzie będe go mogła pobrać za darmo, bez żadnego płacenia, rejestrowania i wysyłania sms'ów.. Wybierz swój numer z dziennika i .Plik Test wiedzy o antyku.pdf na koncie użytkownika kommeta89 • folder polski • Data dodania: 12 mar 2008 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik sprawdzian z antyku liceum odpowiedzi.pdf na koncie użytkownika pratacp • Data dodania: 26 mar 2016Sprawdzian do antyku z odpowiedziami [email protected].. proosze ;)Miasto Sprawdzianów - darmowe sprawdziany do liceum/technikum.. Wyślij zgłoszenie.. Które z cech są charakterystyczne dla eposu?. Którą z dat uważa się za umowny koniec antyku?. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. b) Epos to utwór, którego fabuła rozgrywa się wyłącznie w planie realistycznym.Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż test z antyku..

rzed Tobą 27 pytań z odpowiedziami.

(PP)SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI O ANTYKU.. Nieruchomości, Motoryzacja, Komputery, Meble, Antyki, Telefony, Sprzęt sportowy i inneIII ANTYK (drugi sprawdzian) grupa 2 1 Charakterystyka teatru greckiego.. Po pierwsze czerpano z zasobu motywów, wątków, symboli zawartych w mitach, eposie, tragedii i poezji.. Quiz w Poczekalni.. Epoka, w której najbardziej dynamicznie rozwinęła się kultura pisma.. Artur_Ostaszewski.. Zakres materiału: starożytny Egipt, Rzym, Grecja.Sprawdzian Liceum Odkrywamy na nowo "Fizyka jadrow.Sprawdziany, testy, kartkowki, odpowiedzi, prace domowe, wypracowania, lektury,Wyniki dla: sprawdzian z antyku zrozumiec tekst zrozumiec czlowieka.Sprawdzian z polskiego LO 1 Ponad Słowami - Biblia.. Prosty test wiedzy historycznej.. 10 Obserwuj autora Zobacz profil .. 3 Przedstaw poetycki światopogląd Horacego.. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Literatura i sztuka antyku, obok Biblii, jest drugim, ogromnie ważnym źródłem późniejszej twórczości artystów całej Europy.. a) Epos to utwór, którego bohaterami są wyłącznie postacie fantastyczne.. Z niej także wyrasta nasza kultura i sztuka, dla której przez wiele wieków była główną inspiracją i pozostała nią do dzisiaj.. Artur_Ostaszewski 3 lata temu..

Sprawdziany: renesans, barok, oświecenia + klucz odpowiedzi.

b.Powtórz swoje wiadomości na temat Biblii i antyku, rozwiązując nasz test:) 1.. Pewnie potrzebujesz jakiegoś gotowca na jutrzejszy sprawdzian albo odpowiedzi, żeby szybko napisać test i zgarnąć dobrą ocenę.I.. Szybka, łatwa i lokalna sprzedaż rzeczy z drugiej ręki.. Sprawdziany 2012/13 I Liceum / Technikum, Zgodne z.. Zawiera nieodpowiednie treści?. W centrum uwagi [NOWA ERA] - Sprawdziany;Ile zapamiętałeś z historii?. Ponad słowami.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Okres powstawania cywilizacji aż do wieku VII n.e. b. Wzorzec klasycznego i uniwersalnego piękna.. Zbiór sprawdzianów, kartkówek, testów, egzaminów zawodowych, ciekawostek dla technikum i liceum!Plik sprawdzian z antyku liceum odpowiedzi.zip na koncie użytkownika johnkearns • Data dodania: 3 gru 2014Ogłoszenia o tematyce: sprawdziany liceum na Sprzedajemy.pl - Kupuj i sprzedawaj rzeczy używane i nowe w Twojej okolicy.. Na niej opiera się system wartości całego świata chrześcijańskiego.. Katharsis to pojęcie oznaczające.. - to jedno z poleceń.Sprawdzian wiadomości z antyku - wersja A 1.. Poezja tyrtejska to: a. Eposy o odważnych wojownikach.. Nawiązywano do kultury starożytności w różny sposób.. Odp.. Mianem tym określamy: a. okres trwania kultury starożytnej Grecji i Rzymu b. starożytność c. dzieje ludzkości od jej zamierzchłych początków aż do upadku Cesarstwa Rzymskiego Odpowiedź a Komentarz Antyk to okres .TEST SPRAWDZAJĄCY WIEDZĘ Z EPOKI STAROŻYTNEJ - LITERATURA, HISTORIA SZTUKI Zawiera 5 pytań..

TEST z wiedzy o antyku.

Na pewno nie trafiłeś tu przypadkiem!. Antyk to konkretny czas historyczny.. Informacje ogólne Nazwa antyk pochodzi od łacińskiego słowa antiquus i oznacza dawny.. 2 Wyjaśnij pojęcie konfliktu tragicznego, odwołując się do „Antygony" Sofoklesa.. Odpowiedzi.. Witam bardzo bym prosiła o sprawdzian z odpowiedziami z Biblii.. (scenariusze, materiały dodatkowe, odpowiedzi do ćwiczeń, gry i wszystko dla nauczyciela) 70.Przyrodo witaj i przyroda z pomysłem (plakaty, mapy, materiały do ciekawych lekcji) 71.Przyroda poznać zrozumieć 4 WIKING (sprawdziany) 72.Przyroda z klasą 4 (kartkówki ,zadania przygotowujące do olimpiad, odpowiedzi, dzienniczek obserwatora .Biblia, obok kultury antyku, jest jednym z najważniejszych źródeł naszej kultury.. 4 Wyjaśnij pojęcia: poezja tyrtejska, katharsis, zasada trzech jedności.Sprawdziany: Antyku,Biblii,Średniowiecza + klucz odpowiedzi.. Która z podanych definicji eposu jest prawdziwa?. Sprawdzian Liceum Ciekawi .Plik ps antyk sprawdzian odpowiedzi (1) 1.doc na koncie użytkownika kochana97 • Data dodania: 27 paź 2013.. Do antyku nawiązywali twórcy renesansowi, jak np.5 - poezja liryczna, gra na flecie, przedstawiano ją z aulosem 9 - tragedia i śpiew, przedstawiano ją z maską tragiczną 8 - poezja chóralna, pantomima przedstawiano ją zawsze głęboko zamyśloną, bez atrybutu 6 - komedia, przedstawiano ją z maską komiczną 4 - taniec, przedstawiano ją z lirą i plektronem ..

sprawdzian z polskiego z biblii do 1 klasy liceum ?!

Uwaga!. 1.Witaj na Sprawdziany 24 - największej bazie sprawdzianów, testów, książek nauczyciela i odpowiedzi..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt