Sprawdzian podsumowujący quo vadis
Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Inne Zaloguj się Załóż .Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. nginxW gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiejTest ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Skomentuj.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Piotra 13.Chilon wraz z innymi Chrześcijanami 14.prosił go o przebaczenie 15.wyrwali mu język i powiesili na krzyżu 16.Ursus musiał uratować ligie która była .Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jednym z nich, ciągle powracającym jest sposób, w jaki pisarz umiejscowił w powieści Chrześcijan oraz ich życie.. Test składa się z 12 pytań.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Wiele dowiedziałem się także o Rzymianach, ich barwnym życiu, domach urządzonych w przepychu, sposobach, w jakich się do siebie odnosili.301 Moved Permanently.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Świat pogański i świat chrześcijański w Quo vadis Test podsumowujący - wersja A CzasPlik sprawdzian z quo vadis.pdf na koncie użytkownika bdendy • Data dodania: 1 kwi 2017"Quo Vadis" - opracowanie.. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Podczas czytania „Quo vadis" nasunęło mi się kilka zastrzeżeń.. Do Rzymu wraca Marek Winicjusz.. Arbitra elegancji potajemnie kocha niewolnica, Eunice.Klasa 4 Historia.. Z prośbą o radę, jak zdobyć dziewczynę zwraca się do Petroniusza.. Kiedy Henryk Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 1 pkt - poprawne określenie relacji jednego z bohaterów z Petroniuszem.. Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .Fabuła została oSprawdziany Z Lektury Quo Vadis najnowsze ogłoszenia kupię sprzedam ogłoszenie Sprawdziany Z Lektury Quo Vadis oferty.Quo vadis opracowanie, streszczenie..

Powtórz przed sprawdzianem.Test z lektury - Quo Vadis!

a) Dramat b) Powieść historyczna c) Przygodowa d) Kryminał 3) Podaj czas i miejsce akcji utworu.reżyseria:Jerzy Kawalerowiczscenariusz:Jerzy Kawalerowicz gatunek:Historycznyprodukcja:Polskapremiera:14 września 2001 (Polska) 30 sierpnia 2001 (świat)Podczas fali prześladowań rzymskich chrześcijan Marek Winicjusz zakochuje się w Ligii.„Quo vadis"- streszczenie szczegółowe.. Analiza i interpretacja tekstów kultury.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Wymień trzy postacie historyczne.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. W czym kompała się żona Nerona.. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach 1846-1916. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika „Niwa", korespondent „Gazety Polskiej" w .Henryk Sienkiewicz, Quo vadis II.. Sprawdzian historia klasa 4 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 4 dział 1 - Z historią na Ty; Sprawdzian historia klasa 4 dział 2 - Od Piastów do Jagiellonów; Sprawdzian historia klasa 4 dział 3 - Wojny i upadek Rzeczypospolitej; Sprawdzian historia klasa 4 dział 4 - Ku .Przymiotnik i przysłówek-sprawdzian wiadomości Anna Suwalska; Pytania sprawdzające wiedzę z "Lalki" B. Prusa oraz dotyczące biografii i twórczości B.Prusa Karolina Orłowska; Quiz literacki - W kręgu powieści Agnieszki Tyszki Katarzyna Wojtkiewicz; Quo vadis - sprawdzian ze znajomości Małgorzata MielniczukLektura w epoce..

Rozwiąż test!Pobierz: quo vadis sprawdzian gwo.pdf.

0 pkt - odpowiedź niepoprawna albo brak odpowiedzi.Scenariusz lekcji poświęconej powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis"Scenariusz lekcji poświęconej powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis".. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!1) Kto był autorem i napisał,, Quo Vadis " ?. W domu Aulusów poznaje zakładniczkę ligijską, Ligię - Kallinę i zakochuje się w niej.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Quo Vadis, pytania.. Udostępnij.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.Sprawdzian podsumowujący quo vadis.. Uczeń: 10) charakteryzuje […] bohaterów.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Ten wizualny Quiz powie Ci, czy jesteś optymistą, pesymistą, a może realistą?Quo vadis - test wiedzy.. Napisz do nas.. Test składa się z 28 pytań.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Jesteś w pozytywizmie.. Skomentuj.. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach 1846-1916. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował .View -quo-vadis-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-2.doc from ECON 2400-QFU2C at University of Warsaw..

Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.

6 czerwca 2020 18:12 Ściągi.. 17 Obserwuj .„Quo vadis" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (wersja A), plik: -quo-vadis-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-wersja-a.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!. Jak zginął św. Piotr a jak św. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Scenariusz lekcji poświęconej powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis"Scenariusz lekcji poświęconej powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis".. a) Adam Mickiewicz b) Aleksandro Fredro c) Henryk Sienkiewicz d) Józef Piłsudski 2) Jakim gatunkiem literackim jest ,, Quo Vadis " ?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt