Sprawdzian historia liceum polska i świat po i wojnie światowej
Materiały do każdego rozdziału umieszczam na .Mam wielka prośbę, potrzebuję sprawdzianów do klasy 1 liceum z historii Poznać przeszłość wiek XX, do działu polska i świat po II wojnie światowej, Błagam o pomoc :) 2014-05-17 12:52:52 Sprawdzian z historii .Historia Polski 1697-1795 - test sprawdzający Beata Wojtasik; Historia Polski i powszechna 1815-71 - test sprawdzający Beata Wojtasik; Historia powszechna 1853-1905 - test sprawdzający Beata Wojtasik; I jaworznicki Konkurs Historyczny.. .Historia - Nowa podstawa programowa.. Rozdział III II wojna światowa str. 123 .. Rozdział V Polska i świat po II wojnie światowej str. 219 .HISTORIA LICEUM; Poznać przeszłość.. I- Komunikacja Interpersonalna.. Rozdział 6.. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.. Wiek XX dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Sprawdzian "Polska po II wojnie światowej" - test sprawdzający - rozdział 4.. Ład wersalski 1.. PobierzRocznica wybuchu II wojny światowej to świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę o największym globalnym konflikcie w historii.. Dokładny i szczegółowy test, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę z tego okresu.. Dominik Mazgaj; I wojna światowa - sprawdzian Artur Dropko; I wojna światowa i lata powojenne Renata RzymekPlik pp r1 test b swiat po i wojnie swiatowej.doc na koncie użytkownika kochana97 • Data dodania: 27 paź 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test z Historii II Wojna Światowa..

test > Polska i świat po II wojnie światowej.

Świat po I wojnie światowej I.. System wersalski 2.. 2013-12-25 15:49:34 Jakiś dobry film o II wojnie światowej .Test Polska i świat po II wojnie światowej, Rozdział V podręcznika Poznać przeszłość.. Kultura okresu międzywojennego 6.. Źródła energii.. II wojna światowa .Świat po I wojnie światowej - lekcja powtórzeniowa _____ Tematy: 1.. Zakończenie I wojny światowej.. ŚWIAT PO I WOJNIE .. d. wojna pozostawiła po sobie setki tysięcy inwalidów, sierot i bezdomnych.. Poznać przeszłość Wiek 20 Sprawdziany i Odpowiedzi.. Pobierz.. Rozdział II II Rzeczpospolita str. 65 - 122 II Rzeczpospolita.. POLSKA I SWIAT PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ .. Skutki II wojny światowej.. I dział - wymagania zgodne z Nową Podstawą Programową (NPP) .. a. po zakończeniu I wojny światowej w Paryżu odbyła się konferencja pokojowa, która trwała od stycznia 1919 do stycznia 1920 r. b. na konferencji czołową rolę odgrywała tzw.HEJ!. DZIAŁ V.. I wojna światowa , Klasa 7 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plCo to znaczy, że "Świat po II wojnie światowej balansował na krawędzi wojny"?. ZSRR w dwudziestoleciu międzywojennym 6. .. kolejne lata historii Polski są równie ciekawe, a wszystko z: Polska i Świat w II połowie .- ziemie polskie pod koniec I wojny światowej (lokalne ośrodki władzy) - odzyskanie niepodległości 11 listopada 1918 r. (przekazanie władzy Józefowi Piłsudskiemu, rządy Jędrzeja Moraczewskiego i Ignacego Paderewskiego) - ententa a sprawa polska (postanowienia traktatu wersalskiego wobec Polski) - trudne początki niepodległościAnngellaa / Testy / historia 1LO / rozdział V / TEST A polska i świat po II wojnie światowej.doc Download: TEST A polska i świat po II wojnie światowej.doc..

Wiek XX Rozdział V / Polska i świat po II wojnie światowej.

Poznać przeszłość.. 2.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: HEJ!. Biblia Sprawdzian Wersja A. Pp r1 Test a Swiat Po i Wojnie .HISTORIA LICEUM; Poznać przeszłość.. Rozkład materiału - rozdział V.Rozdział 1.. Do daty dopisz wydarzenie: a) 1 IX 1939 r. wybuch II wojny światowej (agresja niemiecka na Polskę) b) 17 IX 1939 r. agresja radziecka na Polskę c) 28 IX 1939 r. kapitulacja WarszawyHISTORIA LICEUM; Poznać przeszłość.. Rozwiąż test.. I LO Poziom Podstawowy - Nowa Era .. Mam wielka prośbę, potrzebuję sprawdzianów do klasy 1 liceum z historii Poznać przeszłość wiek XX, do działu polska i świat po II wojnie światowej, Błagam o pomoc :)Rozdziały: I - Świat po I wojnie światowej II - II Rzeczpospolita III - II wojna światowa IV - Polacy podczas II wojny światowej V - Polska i świat po II wojnie światowej VI - Polska i świat w II połowie XX wieku VII - Upadek komunizmu - świat w nowej epoce.. c. koszty prowadzenia działań bojowych pochłonęły ogromne sumy pieniędzy.. a. podczas wojny życie straciło ponad 50 mln ludzi.. Kryzys demokracji w Europie 5.. Polacy w okresie powstań narodowych Rozdział 3.. Rozdział I Świat po I wojnie światowej str. 15 - 64 Świat po I wojnie światowej.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 8.. Rozdział 5. .. II wojna światowa.. Odbudowa powojenna i wielki kryzys 3..

Polska i świat po II wojnie światowej .

Chemia.. Sprawdzian zawiera pytania o system wersalski, odbudowę powojenną i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.I wojna światowa zakończyła się podpisaniem zawieszenia broni w Compiègne pod Paryżem: 3 marca 1918 r. 11 listopada 1918 r. 28 czerwca 1919 r. 10 września 1919 r. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.TEST HISTORIA II Wojna światowa grupa a. Biotechnologia i inżyniera genetyczna - test - grupa A.. Mam wielka prośbę, potrzebuję sprawdzianów do klasy 1 liceum z historii Poznać przeszłość wiek XX, do działu polska i świat po II wojnie światowej, Błagam o pomoc :) 2014-05-17 12:52:52; Czy ma ktoś sprawdziany z historii?. 2009-03-08 15:26:11 Jak będzie wyglądał świat po III wojnie światowej ?. Europa i świat po 1815 r. Rozdział 2.. II wojna światowa.. Ziemie polskie w latach 1864 - 1914.. Sprawdzian I - Świat po I Wojnie Światowej.. Dwudziestolecie międzywojenne Rozdział 7.. Opis testu.. I wojna światowa.. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, jak dobrze znasz historię .polska i swiat po II wojnie swiatowej.doc na koncie uzytkownika Anngellaa folder rozdzial V Data dodania: 15 sty 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyswietlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.HISTORIAŚwiat po 1 wojnie światowej - sprawdzian i nie tylko Bez względu jednak na to, czy ktoś znajduje się w klasie humanistycznej czy nie, musi zdobyć podstawową wiedzę historyczną, przykładowo umieć opisać świat po 1 wojnie światowej..

Wiek XX Rozdział I / Świat po I wojnie światowej.

Dział: 2.. Świat po II wojnie światowej.. Rozkład materiału - rozdział I.. Wojna obronna Polski i pierwsze podboje Stalina.. „Polacy podczas II wojny światowej" Opis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu „Polacy podczas II wojny światowej" grupa testu A i B dla klasy 8, .PDF, Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.3.. Materiały i tworzywa pochodzenia naturalnego.. 2015-10-11 13:23:48ZADANIA DO SPRAWDZIANU 1.. Wiek 20" (w tym testy i sprawdziany oraz klucze odpowiedzi ):6.. 4.2 / 5 (5 głosów) Komentarze: olka1387 napisano 26.04.2018 07:49. zgłoś do usunięcia.. Test zawiera 20 pytań.. Ważne pojęcia: Konferencja w Poczdamie - Józef Stalin, Harry Truman (prezydent USA), .. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.. b. rejony objęte działaniami wojennymi uległy zniszczeniom.. Historia r2 A II Rzeczpospolita.doc.. Świat w latach 1860 - 1914.. Świat na drodze ku wojnie Daty - najważniejsze wydarzenia Data Wydarzenie Temat 1.. Rozdział 4.. Ważne pojęcia: Traktat wersalski - z 28 czerwca 1919 r.; Niemcy musiały oddać Francji Alzację, Lotaryngię i na 15 lat Zagłębie Saary, przekazać Polsce Wielkopolskę, Pomorze Gdańskie; wolnymi miastami .23 sierpnia 2013 Babiańska Helena Liceum i Technikum, Sprawdziany Książka nauczyciela do klasy pierwszej dołączana do podręcznika „Poznać przeszłość..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt