Sprawdzian z lektury w pustyni i w puszczy klasa 5
Ale to może dlatego, że czytałam to w czwartej klasie a teraz jestem w siódmej xd.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. Pytania zawarte w teście.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. Odpowiedz.. f) Nocna wyprawa - odkrycie obozu Lindego.Test z lektury „W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jako5.. c) Wizyta u Mahdiego.. Czym była fatamorgana ?. Czym obdarowano wtedy Nel ?. d) Spotkanie z lwem i zabicie Arabów.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7920 razy Średnia ocena:Sprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" I.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. W jaki mieście mieszkali bohaterowie?. Fahdi c) Gebhr b .Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Polub.. Zawiera 16 pytań.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Test z lektury „Chłopcy z Placu Broni" F. MolnaraPytania z lektury "W pustyni i w puszczy" 1.. OTWÓRZ (HTML5).. Jak nazywali się główni bohaterowie?W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) 2010-08-20 14:26:25 Test z lektury w pustyni i w puszczy , czy te pytania mogą być na kartkówce?.

2.Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?

OTWÓRZ (HTML5).. Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Kim była Fatma ?. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Udostępnij Udostępnij wg Thomskubis.. Rozwiąż test!W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Inne tryby testu.. merken in "Meine Apps"Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. remington sztucer strzelba AK-10 : 2.. Podkreśl przygodę dzieci, która Cię zafascynowała i opisz ją, uzasadnij swój wybór.. Tekst do zadań 1-11 -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.5.. 3.Jakie miejsce nazwano Krakowem?. Motyw .Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. 4.Podaj trzy fakty, które miały miejsce podczas pobytu dzieci w Omdurmanie i Chartumie 5.Podaj trzy fakty, które miały miejsce na górze Lindego?.

.Test ze znajomości lektury ,,W pustyni i w puszczy''.

Mirusinda 4 lata temu.. TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY „W PUSTYNI I W PUSZCZY" .w pustyni i w puszczy - test z humorem.. Test z lektury "Dynastia Miziołków" J. Olech.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. a) Tajemnicze porwanie.. Pokonali Samburu i uwolnili oblężonego w wielkim bomie Fumbę.. a) konia c) lwa b) słonia d) tygrysa 3. a) Fatmy c) Idrysa b) Chamisa d) beduinów 2.. Czyje dzieci miały być wymienione za porwanych Stasia i Nel?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Zestaw: "221 W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 3" 0.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Załaduj więcej komentarzy (10) Masz świetny .a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. e) Przygoda z Kingiem.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Sprawdzian przygotowany dla klasy V. Pobierz (doc, 27,0 KB) Podgląd treści..

Test z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.

Osadź.. Jakie wielkie zwierzę zastrzelił Staś?. Edytuj elementy.. Widać, że dobrze znasz tę książkę.. 2.W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?. Życzę miłego rozwiązywania.. 2011-12-11 18:00:36 pomożesz mi to rozwiązać ?. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Co zrobiła Nel, aby zostawić ślad dla pościgu ?. Kartkówka dla kl. V ze znajomości lektury „ W pustyni i w puszczy" cz II 1.. Test z lektury „Zemsta" A. Fredry.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Jaką broń, dostał Staś na Gwiazdkę?. Więcej.. 6.Jakie dwa śmiertelne niebezpieczeństwa .Staś z Kalim i wojownikami pojechali w nocy walczyć z Samburu, by uwolnić króla Wa-himów - Fumbę.. Rozwiąż test!Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. Test z lektury "W 80 dni dookoła świata" J. Verne'a.Cele lekcji: - przypomnisz sobie podstawowe wiadomości o Henryku Sienkiewiczu, - sprawdzisz swoją wiedzę na temat książki "W pustyni i w puszczy"..

Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

Gdy nastał poranek i było widać zabitych Samburu (ponad dwieście trupów) okazało się, że Fumba otrzymał cios włócznią od jednego z Samburów.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Jak nazywał się człowiek, którego wiary nie chciał przyjąć Staś?. Jaki prezent otrzymał Staś z okazji Bożego Narodzenia?. Klasa 5 Lektury Polski.. W jakim celu to zrobiono?. Rozwiąż test.. Skomentuj.. Temat: Czy uważnie przeczytaliśmy książkę Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy" - mojelekcje1-podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. Udostępnij.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.W PUSTYNI I W PUSZCZY • SPRAWDZIANY • pliki użytkownika dorotkar przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • w pustyni i w puszczy (fragment) czytanie ze zrozumieniem.doc, W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania (bez odpowiedzi).docLektury..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt