Pytania do sprawdzianu z akademii pana kleksa
Polska - to taka kraina,która się w sercu zaczyna.Potem jest w myślach .Plik AKADEMIA PYTANIA.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder AKADEMIA PANA KLEKSA • Data dodania: 1 lis 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Innego dnia w Akademii zjawił się jakiś obcy mężczyzna i kazał zaprowadzić się do pana Kleksa.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraJak dobrze znasz książkę „Akademia Pana Kleksa"?. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Akademia pana KleksaAkademia pana Kleksa - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Akademia pana Kleksa.. Arkusz uwzględnia zadania typowe dla sprawdzianu po klasie VI(zadania zamknięte, zadania z luką, zadania dłuższej wypowiedzi pisemnej, zadania na dobieranie) i jest formą wprowadzenia uczniów kl. IV w specyfikę .Akademia Pana Kleksa - jedna z najbardziej znanych polskich książek i filmów dla dzieci.. 17 pytań.. Odbijają się w nich nasze sny i rano, gdy lusterka oddajemy panu Kleksowi, ogląda on dokładnie, co śniło się każdemu z nas.. Jak miał na imię Pan Kleks ?. Ile lat ma Adam Niezgódka?. Wtedy pojawił się szpak Mateusz z listem od pana Kleksa, w którym objaśniał, jak Adaś ma sterować, by wrócić do domu..

... następnie odpowiedz na pytania.

Udostępnij.. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. Na parterze były sale lekcyjne, na piętrze sypialni i jadalnie .Plik AKADEMIA PANA KLEKSA PYTANIA.doc na koncie użytkownika junaczka • folder Lektury kl. 4 • Data dodania: 9 lut 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Szanowna Pani, pierwsze zdanie książki brzmi: Nazywam się Adam Niezgódka, mam dwanaście lat i już od pół roku jestem w Akademii pana Kleksa (Wydawnictwo Skrzat, Kraków, s. 5).. Bardzo polecam!. 12 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne .. Lekturkę z pierwszej klasy sobie .Sprawdzian zaplanowany został jako podsumowanie omawiania lektury "Akademia pana Kleksa" w klasie IV, sprawdza znajomość tekstu oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem.. Zobacz, ile pamiętasz z dzieciństwa o Akademii Pana Kleksa, rozwiąż nasz quiz!Akademia Pana Kleksa - książka dla dzieci napisana w roku 1946 przez Jana Brzechwę.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Trzypiętrowa Akademia mieściła się na końcu ulicy Czekoladowej.. Kto mógł uczyć się w Akademii ?. Mieszka tam na trzecim piętrze.. doggyster 3 lata temu.. Rozwiąż test z lektury i sprawdź!Quiz: Akademia pana Kleksa - test znajomości lektury Test ze znajomości lektury szkolnej Jana Brzechwy pod tytułem "Akademia pana Kleksa"..

... Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.

Pytania z treści lektury dla 4 klasy szkoły podstawowej.Lista pytań z lektury Akademia pana Kleksa.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Wcześniej, gdy był w domu miał problemy z nauką i dyscypliną, poza tym był niezdarny.. Opiekuje się nimi pan Kleks z pomocą Mateusza - uczonego szpaka, który wymawia .1.. W ciągu dnia często siedzi w tylnej kieszeni surduta Pana Kleksa i mu pomaga.. Jak dobrze pamiętasz przygody Pana Kleksa i jego podopiecznych?. Po długiej rozmowie pan Kleks wskazał na Adasia i Andrzeja , wyjaśniając, że jego rozmówca przyszedł z bajki o śpiącej królewnie i siedmiu braciach.1) Do którego miejsca w Akademii trzeba było wchodzić kominem?. Nie ma więc powodu, by tytuł zapisywać inaczej.Z czasem Adaś zaczął tęsknić za Akademią Pana Kleksa.. Jako nazwa własna traktowany jest w całej powieści tylko wyraz akademia (więc tylko on jest pisany wielką literą).. Quiz w Poczekalni.. Wyślij zgłoszenie.. Opisz krótko jedną wybraną lekcję w Akademii Pana Kleksa (2 - 3 zdań).. Quiz w Poczekalni.. Wspomina, że jest tam już pół roku.. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymujesz 1 punkt.. Po kilku godzinach lotu dotarł z Mateuszem do Akademii..

4.Lektura Akademia pana kleksa to ciepła i pełna humoru lektura do 3/4 klasy.

Sny niedobre, niedokończone, głupie i nieodpowiednie idą do śmietnika, a pozostają tylko te .Adaś Niezgódka opisuje Akademię pana Kleksa., Wizyta Adasia w bajce o dziewczynce z zapałkami., Pomoc postaciom z bajki o śpiącej królewnie i siedmiu braciach., Przyjaźń z Mateuszem., Historia Mateusza., Postanowienie Adasia., Naprawa zepsutego tramwaju., Pan Kleks wysyła swoje oko na Księżyc., Nauka w Akademii., Pan Kleks gotuje .Opowieść o Akademii Pana Kleksa zaczyna dwunastoletni Adaś Niezgódka.. Poniedziałek 26 X.. #lektury #dladzieci.Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Przy jakiej ulicy mieściła się Akademia Pana Kleksa?. List do pana Kleksa w imieniu wybranego bohatera lektury.. Oczywiście, że obcy nie mogą go wcale zrozumieć, ale pan Kleks i jego uczniowie porozumiewają się z nim doskonale.. Mówi tylko końcówki wyrazów.. Wyprawa pana Kleksa.. Kiedyś był księciem, lecz, by ratować życie, zamienił się w szpaka.„Akademia pana Kleksa" to powieść, która zapadła w zbiorowej pamięci także dzięki kultowej adaptacji filmowej z 1984 roku w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Sprawozdanie, opis krajobrazu, kartka z dziennika pokładowego, program odczytu, zaproszenie na uroczysty wykład, opis eksponatu..

W akademii mogli uczyć się chłopcy tylko Ci którzy mieli imiona zaczynające się na literę A.

Gotuj z panem .Cytaty z Akademia Pana Kleksa "Na nocnych stolikach przy każdym z łóżek stoi takie lusterko przez całą noc.. 15 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Skomentuj.. Sprawdź jak dobrze znasz treść książki.. a) woda gazowana b) normalna woda c) soki d) czekolada 3) Jak szpak Mateusz budził chłopców?- Proszę, tu Akademia pana Kleksa.. Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa.. AnetaSun 5 lat temu.. Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!Test z ''Akademii Pana Kleksa'' Jana Brzechwy.. a) na placu Czterech Wiatrów b) na ulicy CzekoladowejAkademia Pana Kleksa - quiz wiedzy o niezwykłej książce.. a) Do szpitala chorych sprzętów b) Do sekretów Pana Kleksa c) Do sypialni chłopców d) Do sali lekcyjnych 2) Co leciało z pryszniców?. 15 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz .Motywem przewodnim sprawdzianu jest lektura, jednak zagadnienia są obszerniejsze i sprawdzają wiedzę z zakresu różnorodnych kompetencji językowych.. Obiecał wtedy panu Kleksowi, że już nigdy nie będzie latał.Podstawowe informacje o bohaterze Szpak Mateusz to jeden z bohaterów utworu Jana Brzechwy Akademia Pana Kleksa.. 12 Obserwuj autora Dodaj do Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.„Akademia pana Kleksa" J. Brzechwa Przy każdym z pytań zaznacz tylko jedną prawidłową odpowiedź.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Akademia pana Kleksa - test z lektury.. Wszyscy uczniowie byli ciekawi, w jakiej sprawie przyszedł nieznajomy.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Mateusz odrabia z nami lekcje i często zastępuje pana Kleksa w szkole, gdy pan Kleks idzie łapać motyle na drugie śniadanie.. Osoby rozwiązujące ten quiz osiągają średni wynik 88%.. Pan Kleks miał na imię Ambroży.. Gdzie znajdowała się Akademia pana Kleksa?. Na wtorek 27 X odpowiedni fragment, ozdobny papier i model eksponatu.. Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, a popularne do dziś piosenki zaśpiewała Małgorzata Ostrowska.Piosenki z Akademii Pana Kleksa Akademia pana Kleksa mieściła się przy ulicy Czekoladowej..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt